Монтаж радіаторів

Монтаж систем опалення повинні виконувати кваліфіковані фахівці.

1.  Монтаж та встановлення радіаторів повинні виконувати тільки фахівці, що мають ліцензію на даний вид діяльності. Установка здійснюється за допомогою кронштейнів, на які кріпиться радіатор.

 

2.  На бічних секціях радіатора існує пофарбована поверхня, з якою контактує прокладка ущільнювача. Для попередження витоків теплоносія при монтажі перехідників або заглушок забороняється проводити зачистку цієї поверхні наждачним папером або напильником.

3.  Для оптимальної тепловіддачі при установці радіатора необхідно забезпечити наступні мінімальні відстані: від підлоги – 12 см, від стіни до задньої сторони радіатора – 2-5 см, від верхньої частини ніші або підвіконня – 10 см.

4.  Рекомендується на вході / виході радіаторів встановлювати додаткові крани (вентилі) призначені для:

•    використання їх в якості терморегулювальних елементів опалення;

•    відключення приладів з подальшою профілактикою промивання радіаторів від накопичених грязьових компонентів магістралей опалення (1 раз протягом 4-5 років, в залежності від якості теплоносія).

На кожен радіатор в обов’язковому порядку повинен встановлюватися клапан (автоматичний або ручний), призначений для випуску повітря. Автоматичний клапан встановлюється на радіатор випускною головкою строго вгору. Правильна установка клапана досягається використанням в повній мірі багатозаходності його різьблення. Клапан автоматично закривається при повному заповненні радіатора теплоносієм.

УВАГА! Для приведення автоматичного клапана в робочий стан необхідно послабити кришку, не відвертаючи її повністю. В іншому випадку клапан буде працювати як заглушка. Ручний клапан необхідно періодично відкривати, відвертаючи головку і випускаючи повітря із секцій радіатора.

Вільний отвір (а) або (б) закривається заглушкою.

5.  Після закінчення монтажу необхідно провести випробування змонтованого радіатора згідно з пунктом 4.1 СНіП 3.05 01-85 і скласти Акт введення радіатора в експлуатацію.

Результати проведених випробувань повинні бути оформлені Актом, в якому зазначаються:

•    дата проведення випробування і дата введення радіатора в експлуатацію;

•    випробувальний тиск;

•    результати випробування;

•    підпис відповідальної особи організації, що виконувала монтаж і випробування, із зазначенням номера ліцензії та реквізитів організації, а також печатка цієї організації і підпис особи (організації), що експлуатує радіатор.